ActiveTime24 logo Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej

Najczęściej zadawane pytania przez rodziców

Czy przed wyjazdem organizowane jest spotkanie?
Z uwagi na to, że podróżują z nami uczestnicy z całej Polski nie przeprowadzamy spotkań organizacyjnych. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 18:00 pod numerem telefonu 534 615 615.
Odpowiedzą, doradzą, rozwieją ewentualne wątpliwości. Ponadto jeżeli przed obozem mamy do przekazania Państwu ważne informacje, robimy to za pomocą naszego systemu wiadomości sms. W taki sam sposób otrzymują Państwo od nas informację i przypomnienia odnośnie godziny wyjazdu i dokładnym miejscu zbiórki. Wiadomości otrzymują Państwo na numer telefonu podany w momencie rezerwacji.

Kiedy otrzymam informację o godzinie odjazdu i dokładnym miejscu zbiórki?
Na 7 dni przed planowanym rozpoczęciem obozu na podany w momencie rezerwacji numer telefonu otrzymają Państwo wiadomość sms z dokładnym miejscem zbiórki oraz godziną odjazdu. Przypomnienie z tą informacją będziemy wysyłać do Państwa także na 3 dni, 2 dni i dzień przed odjazdem.
Informacja odnośnie godzin odjazdu i miejsca zbiórki na około 14 dni przed wyjazdem umieszczana jest na naszej stronie www.activetime24.com w aktualnościach.

O której należy stawić się na zbiórkę i jak znaleźć odpowiedni autokar?
Na zbiórkę należy stawić się na minimum 15 minut przed planowanym wyjazdem. Na zbiórce będą widoczni nasi opiekunowie ubrani w stroje firmowe. Nasze autokary oznaczone są zawsze tablicami umieszczonymi na przedniej szybie z logiem ActiveTime24

Czy rodzic musi osobiście odprowadzić dziecko na zbiórkę i odebrać je po powrocie?
Dziecko powinno zostać odprowadzone na zbiórkę przez osobę dorosłą, która ma ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną Uczestnika. Odebrać Dziecko po powrocie mogą wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, rodzic powinien powiadomić odpowiednio wcześniej biuro, kierownika obozu oraz przesłać na maila kontakt@activetime24.com podpisaną zgodę na odbiór Dziecka przez inną osobę (ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i numeru dowodu tożsamości. Dopiero mając taką zgodę i po weryfikacji przez opiekuna podróży, Dziecko będzie mogło zostać odebrane przez inną niż rodzice osobę.

Co z kieszonkowym, komu można je przekazać?
Zachęcamy Państwa do oddania pieniędzy dziecka opiekunom. Po przybyciu na miejsce obozu i przydzieleniu wychowawców, dzieci przekażą koperty wraz z informacjami dotyczącymi wypłat wychowawcom, którzy będą sprawować opiekę nad nimi w trakcie trwania obozu.
Koperta z pieniędzmi powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka wraz z informacją o ewentualnych limitach dziennych. Bardzo funkcjonalne dla wychowawców zamiast kopert są również woreczki śniadaniowe wielokrotnego zamykania (z suwakiem). Jeśli wybiorą Państwo taką formę przechowywania pieniędzy, prosimy woreczki podpisać markerem niezmywalnym (po podpisaniu sprawdzić, czy dane Dziecka się nie rozmazują ). Odradzamy przekazywanie pieniędzy w portmonetkach, portfelach itp rzeczach.
Jeśli zdecydują się Państwo na wpłatę kieszonkowego bardzo ważną kwestią dla Nas jest to, aby były to kwoty rozmienione. Jeśli Państwa dziecko otrzyma kieszonkowe w wysokości np. 100zł i dyspozycję dzienną 10zł, prosimy aby w kopercie znajdowało się 10 banknotów po 10zł. Wychowawca ma ograniczone możliwości rozmieniania pieniędzy. Prosimy o dopilnowanie organizacji w tej kwestii. Bardzo ułatwi nam to wydawanie określonych kwot z depozytu.

Córka/syn regularnie przyjmuje leki, Komu można przekazać leki dziecka? Czy kadra wychowawcza przypilnuje, żeby leki były przyjmowane?
Leki dziecka należy przekazać opiekunom w dniu wyjazdu na miejscu zbiórki. Po przybyciu na miejsce obozu, opiekunowie przekażą leki wraz z opisem dawkowania wychowawcom, którzy będą sprawować opiekę nad dziećmi w trakcie trwania obozu.
Leki powinny być zapakowane w podpisany imieniem i nazwiskiem woreczek lub kopertę wraz z opisem dawkowania. Bardzo ważny jest dokładny opis dawkowania i godziny podawania leków. W trakcie trwania obozu wychowawca przynosi leki o wyznaczonych porach dnia i na podstawie opisu przekazanego wraz z lekami oraz zawartego w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku nadzoruje przyjęcie lekarstwa.

Jakie leki mam zapewnić dziecku na czas pobytu? Co w przypadku, gdy zachoruje?
Prosimy podać tylko leki specjalistyczne, które dzieci przyjmują. Uczestnicy są pod stałą opieką pielęgniarską, a w potrzebie lekarską. W każdej chwili zapewniamy transport Dziecka wraz Opiekunem do ośrodków zdrowia.
Prosimy ograniczyć podawanie Dzieciom apteczki z lekami podstawowymi. Dysponujemy zapleczem leków podstawowych. Dodatkowo możecie Państwo w kartach uczestników poinformować, jakie dzieci przyjmują leki w razie występujących i znanych Państwu objawów. Np.: W razie wystąpienia gorączki moje dziecko przyjmuje "nazwa leku". Dzięki temu pielęgniarka oraz lekarz będą mogli sprawniej i szybciej interweniować.
Nasz podstawowy zapas leków m.in.:
-leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozkurczowe,
-leki przeciwbiegunkowe
-maści na stłuczenia, obrzęki, urazy
-suplementy uzupełniające elektrolity,
-bandaże, plastry i wszystko co potrzebne do pierwszej pomocy.

Czy rodzeństwo lub dzieci, które się znają, mogą być razem w pokoju?
Przydzielaniem pokojów na obozie zajmuje się kierownik po przyjeździe wszystkich uczestników na miejsce obozu. Podstawowym kryterium podziału uczestników jest płeć, więc rodzeństwo mieszane nie będzie zakwaterowane razem.
W pozostałych przypadkach najważniejsze aby dzieci wiedziały, że chcą być razem w pokoju i zgłosiły to po przyjeździe na obóz w momencie podziału na grupy i przydziału pokoi. Kierownik obozu wraz z wychowawcami robią wszystko aby koledzy, koleżanki, siostry i bracia byli razem w pokojach.
Dzieci, które nie jadą na obóz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, zostaną zakwaterowane w pokoju ze swoimi rówieśnikami, najczęściej z dziećmi ze swojej grupy obozowej.

Czy wszystkie obozy zgłaszane są do kuratorium?
Tak, wszystkie obozy są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo numer zgłoszenia obozu będzie on dostępny na naszej stronie www.activetime24.com w zakładce O firmie - Zgłoszenia Kuratorium.

Czy można otrzymać fakturę za obóz?
Tak. Każdy otrzymuje fakturę. Faktura wysyłana jest maksymalnie do 7 dni po zakończeniu obozu w formie elektronicznej na adres mail podany w momencie dokonywania rezerwacji. Faktura standardowo wystawiana jest na dane opiekuna, który dokonywał rezerwacji. Jeżeli na fakturze mają być zawarte inne niż standardowe informacje prosimy o poinformowanie Nas o tym drogą mailową na adres kontak@activetime24.com

Mój zakład pracy dofinansowuje pobyt dziecka - jakie dokumenty są mi potrzebne?
W przypadku możliwości dofinansowania wypoczynku przez zakład pracy powinni się Państwo skontaktować z nami bezpośrednio przed dokonaniem rezerwacji. Służymy pomocą w wypełnianiu dokumentacji w części należącej do organizatora. Posiadamy niezbędne upoważnienia do organizacji wypoczynku Dzieci i Młodzieży, które w razie konieczności, możemy przedłożyć pracodawcy.

Czy dziecko może zabrać na obóz telefon komórkowy i inny sprzęt elektroniczny?
Dziecko może mieć telefon komórkowy, ale warto je uprzedzić przed obozem, że nie będzie mogło z niego korzystać w każdej chwili. Wychowawcy dbają o to, żeby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach programowych i aby zajęć tych było jak najwięcej.
Na większości naszych obozów dzieci maja telefony do dyspozycji po porannym bloku tematycznym ok godziny 13 do kolacji ok godziny 19. Poza tymi godzinami telefony znajdują się w depozycie u wychowawcy.
Ze względu na intensywne programy zajęć i krótkie przerwy lepiej, aby dzieci nie zabierały ze sobą tabletów czy innych urządzeń elektronicznych służących do grania - i tak nie będzie czasu z nich skorzystać. Dodatkowo kadra wychowawcza, ani my jako organizator, nie ponosimy odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny przywieziony przez dzieci na kolonię. Nie warto zatem dawać dzieciom drogiego sprzętu, lepiej, żeby skupiły się na swoich wakacjach i wspólnych zajęciach.

Kiedy mogę dzwonić do Dziecka?
Zachęcamy ograniczyć telefony do minimum i proponujemy godziny przerw obiadowych. To odpowiednia pora, by dowiedzieć się, co dzieci już robiły, a co jeszcze je czeka. Wieczorne telefony intensyfikują uczucie tęsknoty. Nie zalecamy telefonów po kolacji ani przed snem. Uspokojenie i wyciszenie dziecka jest bardzo pracochłonne, a dobra i spokojna atmosfera w pokoju to komfort dla wszystkich współlokatorów. Proszę pamiętać, że za Mamą tęskni nie tylko jedno dziecko, ale wszyscy uczestnicy. Dzieci bardzo czują emocje współlokatorów i wpływa to na nich bezpośrednio. Spokojny sen gwarantuje pełnię sił do działania na kolejny dzień zabaw. Warto ustalić z Dzieckiem przed wyjazdem godziny rozmów telefonicznych. Zachęcamy do ich przestrzegania. Dzieci w trakcie dnia nie płaczą, nasze atrakcje angażują ich całą uwagę przez co na smutki i tęsknoty nie mają czasu. Proszę pamiętać, że nad opieką Dzieci czuwają wykwalifikowani wychowawcy, którzy poświęcają maksymalną ilość uwagi dla każdego dziecka.

Jak wygląda kontakt z wychowawcą?
W każdej niejasnej dla Państwa sytuacji zachęcamy do kontaktu z wychowawcą. Numery telefonów i dane wychowawców opiekujących się dziećmi, kierownika oraz koordynatora obozu zostaną wysłane wiadomością sms na numer telefonu podany przez Państwa w momencie rezerwacji w dniu rozpoczęcia obozu. Każdy Opiekun jest do Państwa dyspozycji.
Pierwsze godziny - zakwaterowania i poznawania z uczestnikami są bardzo wymagające. Opiekunowie mają wtedy bardzo intensywny czas. Pomagają się rozpakować, integrują dzieci w pokojach, łagodzą smutki i pierwsze stresy związane z przyjazdem uczestników. Od tego momentu cała ich uwaga skupia się na Państwa Dzieciach. Warto wstrzymać się z mniej pilnymi telefonami do ciszy po kolacji. Proszę pamiętać, że Wychowawca dba przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort dzieci. Jeśli nie odbiera w danym momencie telefonu z pewnością oddzwoni. Dobrze w takim przypadku wysłać sms z prośbą o kontakt, wtedy taka informacja nikomu nie umknie, a z grupą 10 czy 13 dzieci jest co robić!
Można także zadzwonić na numer koordynatora obozu. Jeśli coś ważnego się stało, możesz zadzwonić o dowolnej porze, jeśli koordynator nie odbierze, oddzwoni najszybciej jak to możliwe. Jest na miejscu, pomorze w każdej sytuacji.

Dzwonisz, a dziecko nie odbiera telefonu? Czy wszystko jest OK?
Taka sytuacja zdarza się często, ale jest to spowodowane tym, że mamy bardzo dużo zajęć, gier, zabaw, warsztatów. Po prostu cały czas się u nas "dzieje" i dzieci często nie mają kiedy odebrać telefonu. Jeśli dziecko nie odbiera, bez obaw, trwają zawody, warsztaty albo inne zajęcia. Jeśli coś ważnego się stało, możesz zadzwonić o dowolnej porze do koordynatora. Jeśli koordynator nie odbierze, oddzwoni najszybciej jak to możliwe. Jest na miejscu, pomorze w każdej sytuacji.

Dziecko jest na specjalnej diecie - czy może pojechać na obóz?
Tak. Większość ośrodków, w których organizujemy nasze kolonie i obozy, daje uczestnikom i uczestniczkom możliwość wyboru diety. Każdy obiekt posiada inne zasady i regulacje dotyczące serwowania takich posiłków. Stąd prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby już przy składaniu rezerwacji na obóz lub kolonię. Prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta 534 615 615. Udzielimy informacji, ustalimy szczegóły konkretnej diety oraz możliwość jej zapewnienia w danym ośrodku.

Czy kadra wychowawcza posiada odpowiednie umiejętności oraz wymagane kwalifikacje? Kto będzie prowadził obóz?
Kadra wychowawcza podejmująca się opieki nad dziećmi podczas kolonii, musi spełnić szereg warunków: posiadać zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, posiadać uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą w postaci przebytego kursu na wychowawcę kolonijnego lub posiadanych uprawnień pedagogicznych/nauczycielskich/harcerskich, przejść pozytywnie przez rekrutację ActiveTime24, wziąć udział w corocznym szkoleniu dla kadry ActiveTime24. Nasza kadra to sprawdzone osoby, które współpracują z nami od wielu lat w większości nauczyciele, trenerzy i instruktorzy sportu.

Jak wygląda przykładowy dzień kolonisty?
Wychowawcy budzą dzieci około 7:50 rano, jest czas na szybką toaletę poranną; 8:15 gimnastyka poranna najczęściej przy muzyce po której razem idziemy na śniadanie o 8:30; 9:00 odbywa się obozowy konkurs czystości i przygotowujemy się do tematycznych zajęć przedpołudniowych; spotykamy się o 10:00 na I bloku zajęć programowych. Dzieci same wybierają zajęcia tematyczne, w których w danym dniu chcą uczestniczyć; 13:00 czas na obiad, po którym czeka nas 45 minut przerwy poobiedniej; 14:00 spotykamy się na II bloku zajęć programowych, jedziemy na wycieczkę, idziemy na plażę oraz realizujemy zajęcia tematyczne. Dzieci same wybierają zajęcia tematyczne, w których chcą uczestniczyć zgodnie z zainteresowaniami i pasjami. 18:30 razem uczestniczymy w kolacji; 19:30 rozpoczyna się blok zajęć animacyjnych, w których bierzemy udział wszyscy; 21:30 czas na toaletę wieczorną; 22:00 cisza nocna. Zależnie od obozu oraz turnusu, godziny mogą uleć niewielkim zmianom.

Co w przypadku gdy moje dziecko nigdy nie było na tego typu wyjeździe?
Podjęli Państwo najlepszy krok, by to pytanie już się nie pojawiło. Zapewniamy indywidualne podejście do uczestników. Taki wyjazd z pewnością pozwoli dziecku na poszerzanie horyzontów i wprowadzi do samodzielności. Nasza kadra czuwa nad efektywną motywacją i dopingowaniem wszystkich uczestników w każdych nowych przedsięwzięciach. Zarówno tych, które wiążą się z rozwijaniem pasji jak i codziennych.