ActiveTime24 logo Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej
Oferta zimowa 2021
Obozy letnie 2021
Zielone szkoły 2020/2021
Wczasy dla dorosłych
Majówka 2021

2020-09-01

Bon turystyczny na obozach i koloniach! Jak to zrobić?

Od 1 sierpnia możecie już realizować Bon Turystyczny! Co to właściwie jest i jak go wykorzystać? Jak zarezerwować obóz ActiveTime24 z Bonem Turystycznym? Na te i więcej pytań postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy!

Jak działa Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny to wsparcie polskich rodzin i polskiej branży turystycznej. Uprawnia do wykorzystania 500 zł na wakacje na każde dziecko w tych miejscach, które go realizują. Bon jest całkowicie elektroniczny - żeby go zrealizować wystarczy podać nam odpowiedni kod. Nie trzeba też składać żadnych wniosków - jeżeli masz dziecko, Bon Turystyczny już na Ciebie czeka.

Podstawowe informacje o Bonie Turystycznym znajdziecie na oficjalnej stronie rządowej: https://bonturystyczny.polska.travel

My oczywiście też bierzemy udział w programie! Więc na Obozy zimowe i letnie 2021 możecie wybrać się, wykorzystując Bon Turystyczny. Szczegóły poniżej!

Jak zrealizować Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny jest zawsze jeden na rodzinę i ma wartość 500 zł x liczba dzieci. Czyli rodzina z dwójką dzieci nie otrzymuje dwóch bonów 500 zł, tylko jeden o wartości 1 000 zł. Taki Bon można natomiast realizować kilkukrotnie - aż do wyczerpania jego wartości.

Bon Turystyczny realizujemy w Polsce, w miejscach, które przystąpiły do programu. Biuro ActiveTime24 oczywiście jest jednym z takich miejsc! Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, byście zarezerwowali obóz z Bonem Turystycznym choćby jeszcze w tym roku!

Jak wykorzystać bon?

Wejdź na stronę www.zus.pl/pue i zaloguj się na niej lub zarejestruj. Możesz to zrobić na trzy sposoby:
a) poprzez profil zaufany / login.gov.pl - jeżeli załatwiasz sprawy przez Internet, to za pewne masz już taki profil
b) poprzez Twoją bankowość elektroniczną
c) z wykorzystaniem podpisu elektronicznego

Wybierz zakładkę "Ogólny", potem "Polski Bon Turystyczny" i "Mój bon". Po wypełnieniu odpowiedniego formularza (tylko za pierwszym razem) odnajdziesz tam swój Bon Turystyczny - ma on postać 16-cyfrowego kodu

Masz już kod swojego Bonu Turystycznego. Teraz czas go wykorzystać. 🙂

Jak zarezerwować obóz z wykorzystaniem Bonu Turystycznego?

Przejrzyj naszą ofertę 2021 i wybierz wymarzone wakacje! Oferta dostępna na stronie www.activetime24.com.
Dokonaj rezerwacji obozu - możesz to zrobić telefonicznie (534 615 615) albo po prostu samodzielnie, klikając przycisk "Rezerwuj" przy dowolnym obozie.
Prześlij do nas na adres mail kontakt@activetime24.com swój 16-cyfrowy kod Bonu Turystycznego. Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie. Podczas rozmowy wprowadzimy twój KOD w system ZUS, a Ty otrzymasz potwierdzenie SMS na swój numer telefonu. Podyktujesz Nam kod z potwierdzenia i GOTOWE!

Poniżej przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na pytania, które najczęściej nam zadajecie.

Bon Turystyczny - pytania i odpowiedzi:

Czy ActiveTime24 przyjmuje Bon Turystyczny?
Jasne! Powyżej w tym artykule znajdziecie instrukcję, jak skorzystać z bonu na naszych obozach.
W skrócie: prosimy o złożenie rezerwacji w dowolny sposób (samodzielnie lub telefonicznie) i później o przesłanie Kodu na adres mail kontak@activetime24.com.

Do kiedy mogę wykorzystać Bon Turystyczny?
Bon Turystyczny jest ważny do końca marca 2022 roku. My oczywiście będziemy go przez cały ten czas honorować. Oznacza to, że bon można wykorzystać na następujące wyjazdy z nami:
Zimowiska 2021, Obozy 2021, Zimowiska 2022, Obozy 2022 (pod warunkiem złożenia rezerwacji i skorzystania z Bonu w marcu)

Złożyliśmy już rezerwację na obóz, który jeszcze się nie odbył. Czy możemy wykorzystać Bon?
Jeżeli obóz nie został jeszcze opłacony, nie ma problemu!
Pamiętajcie również, że Bon Turystyczny można wykorzystać aż do marca 2022 roku - czyli na przykład na najbliższych Zimowiskach 2021 albo na wakacjach za rok lub nawet za dwa lata.
Wykorzystanie Bonu na już opłaconym obozie nie jest niestety możliwe - nawet jeżeli obóz jeszcze się nie odbył. Nie pozwalają nam na to aktualne przepisy podatkowe.

Czy mogę wykorzystać Bon na obóz, który już się odbył?
Niestety to niemożliwe. Nie jesteśmy w stanie zaksięgować takiej płatności. Ale spokojnie! Bon Turystyczny jest ważny do marca 2022 roku. Oznacza to, że możecie wykorzystać go na zbliżające się ferie zimowe oraz na obozy w przyszłym roku lub nawet za dwa lata.

Czy mogę wykorzystać więcej niż 500zł w jednej płatności?
Tak, ponieważ Bon Turystyczny jest jeden, niezależnie od liczby dzieci w rodzinie. Warunek jest jednak taki, że wszystkie dzieci muszą skorzystać z Bonu, a zatem rezerwacja na nasze obozy musi w takiej sytuacji dotyczyć każdego dziecka, któremu przysługuje 500 zł w ramach Bonu Turystycznego i którego część Bonu wykorzystujemy w płatności.
Przykładowo dwójka dzieci może pojechać na obozy z ActiveTime24 z wykorzystaniem całej kwoty (1000 zł) lub jej części. Nie może być natomiast tak, że tylko jedno dziecko wyjeżdża na wakacje z nami i wykorzystuje więcej niż 500 zł z Bonu.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem +48 534 615 615 (pracujemy od poniedziałku do soboty od 9:00 do 18:00)

Do zobaczenia na wakacjach!
ActiveTime24